Máte zájem? Zavoláme vám zpět.

Odesílám...
Došlo k chybě při odesílání.
Zkuste později nebo nás kontaktujte e-mailem.

Nemůžete dýchat? Zde je 7 kroků, jak zlepšit vzduch v interiéru a vytvořit tak doma oázu čistého vzduchu.

Pozor na vlhkost. Vysoká vnitřní vlhkost vzduchu nejen ztěžuje dýchání, ale také urychluje růst škodlivých plísní, hub, kvasinek a bakterií. Ideální relativní vlhkost by měla být kolem 40 procent. Čistěte filtry klimatizací nebo pravidelně měňte centrální vzduchové filtry. Pokud je vaše klimatizace nečištěná více než tři roky, použijte baterku a nahlédněte do větracího otvoru a krytu - pravděpodobně uvidíte všude progresivní plíseň. Pokud máte centrální klimatizaci nebo topení, vyměňte filtry a naplánujte důkladné čištění vzduchotechniky. Vyměňte staré a nefunkční jednotky klimatizace.

Detail

  • Nové vybavení interiéru. Nové koberce, barvy a nábytek dokážou po dlouhou dobu zamořit vzduchu plynnými chemikáliemi (VOC těkavé organické látky). Podle nedávné studie může být optimální čekací doba v nedávno zrekonstruovaných místnostech k dosažení bezpečné úrovně VOC až 60 dní. Zkuste použít pouze barvy bez VOC, přírodní nábytek z masivu a koberec s nízkým vlasem z přírodních vláken.

  • Snižte pet alergeny. Vaši chlupatí miláčci trousí odumřelé kožní buňky a chlupy, což může negativně ovlivnit plíce a zdraví dutin. Chcete-li snížit množství pet alergenů, pravidelně pečujte o své domácí mazlíčky a zvažte, do kterých místností je necháte jít. Perte často ložní prádlo, než se alergeny nahromadí ve vysoké koncentraci. Filtrační systémy IQAir s 50letou tradicí jsou ideální řešení vnitřního znečištění, protože jeho technologie filtrace HyperHEPA účinně odfiltruje všechny pet alergeny ze vzduchu.

  • Vysávejte s filtrem HEPA.
    Vysajte podlahu a nábytek vysavačem s HEPA filtrem. Vysavač s certifikací HEPA zachytí  99,7% částic pod 0,3 mikronu. HEPA-certifikované vysavače mají zásadní význam pro omezování znečištění vnitřního ovzduší, protože dokážou účinně odstranit škodlivé mikroskopické alergeny z koberce.

  • Použijte fungující čističku vzduchu. Pokud se rozhodnete pro čističku vzduchu, nehleďte na cenu. Fungující čističky vzduchu musí mít HEPA filtraci. Zaměřte se také na velikost odfiltrovaných částic, musí být schopny je odfiltrovat až do velikosti 0,003 mikronů. Nejmenší částice jsou nejškodlivější a je jich nejvíce. Umí se dostat do krevního řečiště a odtud do vnitřních orgánů v těle, včetně mozku, srdce a jater.

  • Větrejte místnost. Doporučujeme vám otevřít okna alespoň deset minut denně a vyměnit tak vnitřní vzduch. Pokud je váš domov vybaven větracím systémem, ujistěte se, že je pravidelně čištěn a udržován, aby se zabránilo růstu plísní a bakterií.

Nabízíme individuální konzultace řešení čistého vzduchu v interiéru zdarma, protože každý interiér má jiné znečišťující látky a každý zákazník má jiné preference. 

Galerie